Aktuality

Novinky a komentáře společenství eleutheriánů

Řízení u ministerstva nedopadlo dobře

Milí eleutheriáni, 

před chvílí jsem si vyzvedla z datové schránky rozhodnutí ministerstva o přerušení řízení o registraci eleutheriánů. Bohužel ze 300 podpisů necelá stovka byla prostě špatná. Před rokem a pár měsíci jsem si myslela, že sehnat 300 podpisů bude otázka chvilky. Že je elutheriánství skvělý koncept, který přece musí mít podporu. Moc jsem se snažila, aby eleutheriáni byli řádně zaregistrovaní. Jestliže se ale třetina lidí neumí ani podepsat a vyplnit správně místo trvalého bydliště, pak nevím, co bych ještě mohla pro vznik eleutheriánů udělat. Popravdě mne to od jakékoliv další aktivity docela odrazuje, protože jsem eleutheriánům věnovala hodiny a hodiny života a výsledek opět není. Možná, že jsem se zase spletla a lidi ve skutečnosti o víru ve Svobodu nemají takový zájem, jaký jsem předpokládala. 

 

Vy, co skutečně věříte, že Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme, noste ji prozatím v srdci. Eleutheriány můžete být i bez toho, že budeme mít náboženskou společnost. Ve starém Řecku taky žádná organizace podobného typu neexistovala a Svobodě se dařilo více než kdy jindy. Lidé jí totiž doopravdy žili, namísto toho, aby o ní jen teoretizovali. Příklad si můžeme vzít i z pastafariánů, kterým se rovněž nepodařilo registrace dosáhnout, a přesto fungují a bojují.

 

Registraci náboženské společnosti musím uložit k ledu, bez zájmu, práce a pomoci ostatních nedokážu nic. Kdybyste si to náhodou rozmysleli a měli chuť se eleutheriány pokračovat, ráda se do toho zase pustím. Já víru ve Svobodu ani na okamžik neztrácím. Jsem eleutherián srdcem i duší.

 

Hodně sil

Eleutheriáni na socálních sítích