Aktuality

Novinky a komentáře společenství eleutheriánů

V dubnu velká oslava prvního výročí eleutheriánů

Moje milé zlaté eleutheriánky, moji milí zlatí eleutheriáni, moje milá zlatá eleutheriánčata! 

 Pozor, pozor, na vědomí se dává, že na setkání v dubnu (první neděle v měsíci) oslavíme roční výročí od první schůzky eleutheriánů, která kdy proběhla. 

Dnes jsme se v minimalistickém kroužku (četnost počet příchozích byla značně ovlivněna jarními prázdninami, to je morálka, řeknu vám!) dohodli, že to bude velkolepé. Dort, hry, zábava, pivo, dobroty, povídání si a tak. Jedno z nejmladších eleutheriánčat tvrdilo, že pokud tomu říkám oslava, musí být i dar. Slibuju, že se něco jistě z prostoru objeví. 

 

Honem honem si do diářů poznamenejte 3. 4. Sraz na našem místě v 14. 00 (kdo nevím, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

 Jistě už bude krásně teplo, všude příroda v rozpuku a vůbec. Nenecháme si to kazit těmi nahoře a budeme prostě a jednoduše žít.   

 

Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se!

Eleutheriáni znovu a lépe

Když jsem zjistila, že ministerstvo eleutheriány nezaregistruje zejm. proto, že 1/3 lidí se neumí podepsat a uvést, kde má trvalé bydliště, došlo mi, že eleutheriáni musí vzniknout úplně jinak. Musí za nimi stát skutečně jen ti, kteří ve Svobodu plně a bez jakýchkoliv pochybností věří a kteří chápou její význam a důležitost pro lidskou bytost. Proto musíme začít znovu, odspoda. Musíme vědět, že jsme společenstvím, jakkoliv rozptýleným, lidí, kteří znají hodnoty, mají je uspořádané a mohou se jeden na druhého plně spolehnout.

 

Co se bude dít dál?  Počkáme na finální rozhodnutí ministerstva a podle jeho výtek doladíme zakládací dokumenty k dokonalosti (to jsme mohli udělat i teď, během opravné lhůty, kterou nám ministerstvo dalo, ale ty špatně uvedené trvalé pobyty nenapravíme jen tak). Podpisy budeme získávat z osobních kontaktů a od lidí, o kterých víme na 100%, že jsou celou duší Eleutherii oddáni.  

 

Jak jsem už psala, příslušnost k eleutheriánství neodvisí od toho, zda je či není registrována náboženská společnost. Eleutheriánem se člověk v podstatě rodí a musí o to neustále bojovat (dokonce i sám se sebou, protože největším nepřítelem Svobody je lhostejnost). Tak hurá do dalšího boje za Svobodu.

Řízení u ministerstva nedopadlo dobře

Milí eleutheriáni, 

před chvílí jsem si vyzvedla z datové schránky rozhodnutí ministerstva o přerušení řízení o registraci eleutheriánů. Bohužel ze 300 podpisů necelá stovka byla prostě špatná. Před rokem a pár měsíci jsem si myslela, že sehnat 300 podpisů bude otázka chvilky. Že je elutheriánství skvělý koncept, který přece musí mít podporu. Moc jsem se snažila, aby eleutheriáni byli řádně zaregistrovaní. Jestliže se ale třetina lidí neumí ani podepsat a vyplnit správně místo trvalého bydliště, pak nevím, co bych ještě mohla pro vznik eleutheriánů udělat. Popravdě mne to od jakékoliv další aktivity docela odrazuje, protože jsem eleutheriánům věnovala hodiny a hodiny života a výsledek opět není. Možná, že jsem se zase spletla a lidi ve skutečnosti o víru ve Svobodu nemají takový zájem, jaký jsem předpokládala. 

 

Vy, co skutečně věříte, že Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme, noste ji prozatím v srdci. Eleutheriány můžete být i bez toho, že budeme mít náboženskou společnost. Ve starém Řecku taky žádná organizace podobného typu neexistovala a Svobodě se dařilo více než kdy jindy. Lidé jí totiž doopravdy žili, namísto toho, aby o ní jen teoretizovali. Příklad si můžeme vzít i z pastafariánů, kterým se rovněž nepodařilo registrace dosáhnout, a přesto fungují a bojují.

 

Registraci náboženské společnosti musím uložit k ledu, bez zájmu, práce a pomoci ostatních nedokážu nic. Kdybyste si to náhodou rozmysleli a měli chuť se eleutheriány pokračovat, ráda se do toho zase pustím. Já víru ve Svobodu ani na okamžik neztrácím. Jsem eleutherián srdcem i duší.

 

Hodně sil

Eleutheriáni na socálních sítích